Uroda

Czy sen postarza?

Pozycja a zmarszczki

Jak nam wiadomo, sen jest jednym z głównych czynników utrzymywania naszej urody. Tak, oczywiście ilość i jakość snu ma tu niewymierne znaczenie.  Jednak, czy zdajemy sobie sprawe jak ważna może byc pozycja naszego ciała podczas snu, na to jak się starzejemy? I w jakim tempie? Okazuje się, że jest znacząca. Otóż, spanie na boku lub na brzuchu może wpływać na tworzenie się głebokich linii na naszej twarzy, szyi i dekolcie. Taka pozycja powoduje , że skóra jest dosłownie zgnieciona. A wraz z wiekiem i utratą kolagenu oraz elastyczności, nie jest w stanie powrócić do gładkiej tekstury. I efekt z czasem się utrwala. Stosowanie więc, powtarzającego się nacisku boków twarzy o poduszkę podczas snu oraz ruchów mięśni takich jak śmiech, marszczenie czoła czy  sposób mówienia  przyspieszy rozpad kolagenu. Ostatecznie doprowadzając do widocznych linii.

Pozycja a zdrowie

Kolejną rzeczą, jak twierdzą eksperci, pozycja jaką przyjmujesz podczas snu może powodować również problemy skórne. Obrzmienie twarzy, bladość oraz tworzenie się worków pod oczami to tylko niektóre przykłady. Spanie twarzą w dół lub jedną stroną twarzy wciśniętą w poduszkę oznacza, gromadzenie się płynu w danej okolicy. Możesz więc, obudzić się z wyglądem jak podczas bólu zęba. Co więcej dr Adam Friedmann z Harley Street Dermatology Clinic mówi, że  istnieją dowody, które sugerują, iż wielokrotne spanie na  jednej tylko stronie ciała, może powodować częste zapalenie chrząstki ucha i otaczającej skóry. Objawia się to w postaci małych guzków lub grudek i jest bardzo bolesne.

Jak zapobiegać

A oto kilka sposobów jak zapobiegać tworzeniu się zmarszczek podczas snu

1. Spanie na plecach

Dla wielu osób, którzy byli przyzwyczajeni do spania na boku lub brzuchu taka pozycja może okazać się niewygodna na początku. Jednak, po pewnym czasie kontrolowania zmiany ciała wejdzie nam w nawyk.

2. Jedwabne poszewki na poduszki

Mogą być dobre dla skóry, ponieważ śliski materiał pozwala skórze po prostu „zsunąć się” z niej, a nie przylegać do niej. Na jedwabiu, w przeciwieństwie do bawełny, twarz nie będzie się tak marszczyła. Co więcej, jedwab zawiera również naturalne białka, które okazują się być korzystne dla skóry, a także dla włosów. Dzięki czemu są bardziej miękkie, gładsze oraz  mniej podatne na splątanie i łamanie. Warto kupić tylko jednostronną poszewkę, która możemy przywiązać do naszej poduszki za pomocą doszytych do niej tasiemek. To pomoże uchronić przed irytujacym ześlizgiwaniem się poduszki z pościeli, a dodatkowa zaleta jest taka, że jest znacznie tańsza od ‘pełnej” poszewki.

3. Poduszka na szyję 

Na pewno nie raz widzieliście lub korzystaliście z  poduszki podróżnej. Ma ona mianowicie za zadanie pomóc nam lepiej się wyspać w samolocie czy innych środkach transportu. Otóż, okazuje się, że może być całkiem przydatna w zapobieganiu tworzenia się  zmarszczek. Dzięki temu, że powstrzymuje skórę twarzy przed kontaktem z poduszką, może być dodatkowym, a do tego nie drogim elementem w utrzymywaniu gładkości naszej twarzy.

To tylko z niektórych  metod do zapobiegania tzw. „sleep lines”. Skupiłam się tylko na tych, które są najłatwiej dostępne i nie obciążające w jakiś szczególny sposób  naszych kieszeni. Warto również zawsze pamiętac przed pójściem spać o prawidłowym usunięciu makijażu i dobrym nawilżeniu naszej skóry, oraz umyciu rąk. A rano życzę wam promiennej i wypoczętej twarzy.

Buźka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *