Głodówka skóry twarzy czyli skin fasting
Naturalne kosmetyki,  Uroda

Głodówka skóry twarzy

Głodówka skóry twarzy, lub ciała czyli tzw. skin fasting została wynaleziona jak na ironię przez japońską firmę produkującą kosmetyki. Twórcy tej metody twierdzą, że długotrwałe stosowanie kosmetyków czy to nawilżających, czy natłuszczających jak i innych środków do pielęgnacji skóry może znacząco ograniczać naturalne predyspozycje do odmładzania się skóry.

W ostatnim czasie głodówki czy posty stały się bardzo popularne w kontekście oczyszczenia organizmu z toksyn, schudnięcia, poprawy stanu naszego zdrowia i samopoczucia. Mają one niewątpliwie niebagatelny wpływ również na wygląd naszej skóry. Jednak, nie tylko wstrzemięźliwość od jedzenia jest jedynym sposobem na poprawę wyglądu naszego największego organu jakim jest skóra. Również, głodówka zewnętrzna naszej skóry, czyli wstrzymanie się od nakładania jakichkolwiek kosmetyków bądź makijażu na naszą skórę. Przede wszystkim na skórę naszej twarzy, gdyż jej poświęcamy najwiecej naszej uwagi. A co za tym idzie, często też przesadzamy z nadmiarem substancji aplikowanych na jej powierzchnię.

Na czym polega głodówka skóry?

Skin fasting to praktyka polegająca na okresowym zaprzestaniu używania kosmetyków czy wykonywania na niej zabiegów. Chodzi więc o o to, aby skóra miała możliwość odpocząć i „zresetować się”. Dzięki temu, ma czas na samodzielną naprawę i odmłodzenie się. A także, jak twierdzą jej twórcy jest w stanie się nawilżyć, a nawet złuszczyć. Co więcej, wygłodniała i wypoczęta skóra będzie w stanie przyjąć i wchłonąć optymalnie kosmetyki na nią nałożone.

Jak przeprowadzić głodówkę skóry?

W wieczór poprzedzający głodówkę delikatnie usuwamy zanieczyszczenia z twarzy np. za pomocą olei. O metodzie OCM pisałam tutaj. Rano przemywamy twarz tylko czystą wodą, nie nakładamy nawet żadnego toniku do twarzy. I tak oczyszczoną skórę pozostawiamy do wieczora. Głodówkę zazwyczaj wykonujemy raz w tygodniu i powinna trwać ok 24 godzin.

Dobrze byłoby oczywiście przeprowadzić głodówkę twarzy w taki dzień, w którym nie mamy potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Gdzie nasza twarz nie jest narażona na długotrwałą ekspozycje na słońce i inne czynniki atmosferyczne.

Moje doświadczenia z głodówką twarzy

Głodówkę zastosowałam po raz pierwszy kilka dobrych lat temu i należy ona nieprzerwanie do mojego cotygodniowego rytuału pielęgnacyjnego. Na początku miałam problem z przyzwyczajeniem się do tzw. 'ściągniętej skóry'. Jednak po niedługim czasie stał się on nie zauważalny. I od dłuższego czasu moja skóra nie odczuwa żadnej różnicy pomiędzy dniem, gdzie nic nie aplikuje na twarz, a tymi, w których stosuję kosmetyki.

Pielęgnacja skóry po głodówce

Głodówkę twarzy zazwyczaj przeprowadzam w dzień mojego 'Spa Day' czyli dnia, w którym wykonuję intensywniejsze zabiegi na mojej twarzy, ciele jak też i włosach. A zatem, po takiej głodówce wieczorem robię solidny peeling twarzy (gdyż delikatny peeling twarzy robie codziennie). Następnie, nakładam ulubioną maseczkę, aplikuję na włosy jeden z moich ulubionych olei i robię długą kąpiel… Po takiej głodówce, skóra twarzy jest w stanie wchłonąć więcej substancji odżywczych z maseczki jak i też z innych kosmetyków pielęgnacyjnych nałożonych na nią później.

A co ty myślisz o takiej głodówce dla twarzy?

Źródła

Hannah C. Aug 03, 2020 10:30 AM. Skin Fast or Skin Diet: What Are These New Trends? The Science Times.

Tahmina Begum March 20, 2019 The 5:2 for Your Face? Why Skin Fasting Isn’t as Extreme as You Might Thin, Women’s Health.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *