Moda

Jak odnaleźć swój styl

Styl można nabyć!

Jedni mają go we krwi, a inni muszą nad nim troszkę popracować. Niemniej jednak, wyczucie stylu nie jest czymś, czego nie można byłoby po prostu nabyć z czasem. Dlatego też, zobaczmy, czego potrzeba, aby zrozumieć i znaleźć swój osobisty styl.

Znacznie łatwiej jest określić swój styl, kiedy mamy jakieś wskazówki. Tak więc, przedstawiam kilka wskazówek, które mogą ci pomóc w dobraniu odpowiedniej stylizacji w mgnieniu oka.

Zdefiniuj swój styl

Najważniejszym krokiem w odnalezieniu swojego stylu jest zdefiniowanie tego, w czym najbardziej czujesz się komfortowo i co pasuje do twojej osobowości. Jest to obowiązkowy punkt wyjścia dla wszystkich poszukujących. Gdyż, po odkryciu swojego typu stylu niewątpliwie będzie ci łatwiej w zakupie nowych ubrań.

Każda z nas może przynależeć do jednego z następujących pięciu typów stylów:

Klasyczny – lubisz proste, czyste i tradycyjne elementy. Decydujesz się na ponadczasowy wygląd, ponieważ fasony i kolory rzadko się zmieniają.

Szykowny (elegancki) – wolisz mocny wygląd i ostre linie, które wydają się łączyć ze sobą bez wysiłku. Często jest monochromatyczny i łączy się z odważnymi akcesoriami.

Niezobowiązujący – twój styl jest zabawny, przyjemny i często wydaje się, że jest przypadkowym mixem. W rzeczywistości jednak, jest przemyślaną kombinacją kolorów i wzorów. Zwykle twój wygląd jest eteryczny i romantyczny i pokazuje, że jesteś 'młoda duchem'.

Bohemian – opisujesz swój styl jako zrelaksowany, domowy lub ‘odjechany’. Przede wszystkim, lubisz niecodzienne akcesoria oraz fakturowane i ziemiste tkaniny, takie jak dżins i zamsz.

Awangardowy – używasz mody jako przedłużenia swojej kreatywności. Twoje ubrania są architektoniczne, eleganckie i ultranowoczesne i często stanowią dramatyczne oświadczenie. Podstawą tej garderoby jest zazwyczaj czarny.

Poznaj kształt swojego ciała

Typowa klepsydra;)

Zrozumienie kształtu swojego ciała i zidentyfikowanie słabych i mocnych stron pozwoli ci uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Robienie zdjęć i obserwowanie siebie w lustrze pomoze dostrzec atuty sylwetki, na których możesz polegać. Poznanie swojego ciała jest zatem, bezsprzecznie kolejnym z najważniejszych kroków, w odpowiednim doborze ubrań.

Wyróżnia się 5 typów sylwetki:

  • gruszka
  • jabłko
  • prostokąt
  • klepsydra
  • rożek lub odwrócony trójkąt

Poprzez identyfikacje  swójego typu ciała, w internecie możemy znależć mnóstwo wskazówek dla danego kształtu sylwetki. Pomocne może być niewątpliwie obserwowanie celebrytow o podobnych kształtach. Wtedy, będziesz mogła inspirowac się ich stylem, który zazwyczaj jest starannie dopracowany dzięki sztabowi pracy ich stylistów.

Znajdź kolory, w których jest ci dobrze

Oprócz odkrycia kształtu swojej sylwetki, pomyśl także o kolorach które podkreślają twoją urode. Oprócz podstawowych czterech typów urody tkj. wiosna, lato, jesień, zima, wyróżniamy również ich podtypy. To one najbardziej wyrażają w jakiej kolorystyce jest ci dobrze.  W związku z tym poczytaj porady ekspertów na temat kolorów, które pasują do poszczególnych odcieni skóry. Następnie przetestuj je na sobie, aby znaleźć te idealne, które sprawią, że będziesz wyglądać obłędnie.

Wez pod uwagę twój styl życia

Styl, który nie pasuje do twojego stylu życia, to świetny sposób na marnowanie pieniędzy na ubrania, których nigdy nie będziesz nosić. Co więcej, styl osobisty dotyczy także praktyczności, dlatego godne uwagi jest to, aby mieć pewność, że pożądany styl sprawdzi się w codziennym życiu. Na przykład, jeśli pracujesz głównie w domu, będziesz chciała nosić coś bardziej wygodnego o swobodnym stylu w porównaniu z wyglądem biurowym.

Pomyśl o swojej karierze i codziennych czynnościach oraz ubraniach, które mają sens w tym stylu życia. Nie oznacza to całkowitego lekceważenia stylu, który bardzo ci się podoba. To po prostu znalezienia sposobów na przekierowanie tego samego klimatu na rzeczy, które z pewnością będziesz nosić.

Stwórz swoją własną tablicę nastrojów

Zadaj sobie pytania na temat tego, co konkretnie sprawia, że czujesz się szczęśliwa, kiedy myślisz o ubraniach, kolorze, tkaninach, kształtach czy wzorach i użyj tego. W związku z tym, godne uwagi może okazać się czerpanie inspiracji od celebrytów lub blogerów. Jednak dostosuj je do siebie i twojego charakteru. Gdyż twój styl  ma być twoim osobistym stylem, formą wyrażenia siebie i twojej tożsamości. Więc ważne jest abyś zachowała poczucie własnej wartości.

Moja refleksja

Moja droga w odnalezieniu stylu była dość długa i niewątplwie styl ten wymaga wciąż weryfikacji. Moją główną wadą jest to, że jestem dość zmienna. Dlatego też, ciężko mi jest być wierna jednemu stylowi, gdyż niewątpliwie podobają mi się rożne style. Nawet te, które nie za bardzo pasują do mojego typu urody czy charakteru. Kończy się często na tym, że otwierajac swoja szafe, stoję przed dylematem skompletowania  całego stroju, w którym będzie wszystko ze sobą współgrało. Niemniej jednak, taki strój może posiadac swoistą zaletę ponieważ, nigdy nie będzie wydawać się nudny i oczywisty.

Reasumując, zaufaj swojej intuicji i bądż autentyczna. Pamiętaj, coś co sprawia, że czujesz się pewnie i pięknie, nigdy nie wychodzi z mody. Najważniejszą rzeczą przy rozwijaniu swojego stylu jest bycie wiernym sobie. Nie skupiaj się na rozmiarze ani na marce projektanta. Kontynuuj eksperymentowanie z różnymi wzorami, teksturami, akcesoriami i butami. Wszystko sprowadza się do dobrego samopoczucia na własnej skórze – twój styl powinien odzwierciedlać i celebrować twoje życie, twoją indywidualność i osobowość. Posiadaj swój styl, bądź z niego dumna i wykorzystaj modę jako sposób na wyrażenie tego, kim jesteś lub kim chcesz być.

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *